Skip links
Published on: Aktuality

V Hejčíně vyrostl nový komplex Waldorfské školy

V Olomouci jsme dokončili betonáž pro waldorfskou školu a školku, v plánu je zde rozšířit vzdělání i o waldorfské lyceum. Bude mít kapacitu pro 360 žáků a sto předškoláků. Náklady vyjdou na 160 milionů korun. První školáci sem zamíří ve školním roce 2021/2022. Olomoucká waldorfská škola a školka je jediná svého druhu v Olomouckém kraji. Důvodem stavby nového kampusu je velká poptávka po školství tohoto typu, řekla ředitelka společnosti Monika Machytková.

Škola má pozemek zhruba 5500 metrů čtverečních, stavbě předcházela také demolice deseti garáží, které společnost odkoupila. Investici pokryjí vlastní zdroje, dotace a úvěr.

Kampus věnovaný waldorfské pedagogice by se mohl do budoucna rozrůst i o střední školu. Společnost má v plánu otevřít waldorfské lyceum, nyní se pro něj snaží získat akreditaci. „Na základní škole bychom tak měli mít po jedné třídě od 1. do 9. stupně, zbylý prostor bychom uvolnili pro střední školu. Kapacita základní a střední školy by tak byla maximálně 360 žáků,“ doplnila Machytková.