Skip links
Published on: Aktuality

Nový domov pro seniory se 126 lůžky vyroste v Jihlavě

V areálu jihlavské nemocnice se už letos začne se stavbou nového domova pro seniory, na které se aktivně podílíme. Celková stavba vyjde na 396 miliónů korun. Částka je výsledkem elektronické aukce, kterou jako nástroj veřejné zakázky začal letos Kraj Vysočina nově využívat. Zaměří se především na seniory s diagnózou Alzheimerovy choroby.

„Tato stavba je třetím projektem, který se nám podařilo s nezanedbatelnou úsporou vysoutěžit formou elektronické aukce. Ušetřili jsme desítky milionů korun oproti projektované ceně,“ vypočítává náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast ekonomiky a majetku Martin Kukla (ANO 2011) a dodává, že o zakázku projevilo zájem sedm zájemců. Kraj Vysočina má na stavbu přislíbenou dotaci ve výši padesáti mi-lionů korun od Ministerstva práce a sociálních věcí a s investicí počítá i krajský rozpočet na příští rok.

Nová budova bude mít dvě křídla, každé bude mít tři nadzemní podlaží a jedno z nich i podzemní podlaží pro napojení na spojovací chodbu s kuchyní nemocnice. Kromě lůžek pro domov se zvláštním režimem se počítá i s nabídkou odlehčovacích služeb. „Do systému pobytových služeb po otevření domova přibyde 126 lůžek, práci dostane další více než stovka lidí,“ doplnil náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Pavel Franěk (ANO 2011).

Zdroj: http://novinykrajevysocina.cz/2020/10/20/do-dvou-let-vyroste-u-jihlavske-nemocnice-novy-domov-pro-seniory/